Pieczątka flashowa - ile kosztuje

Ile kosztuje wyrobienie pieczątki flashowej? Najważniejsze informacje

Mogłoby się wydawać, że pieczątka to zwyczajny, biurowy przedmiot, z którym nie wiąże się żadna ciekawa historia. Nic bardziej mylnego! Pieczątki towarzyszą nam od setek lat i przeszły sporą ewolucję. W dawnych czasach używali ich głównie władcy i szlachetnie urodzeni – pieczęcie znajdowały się w sygnetach i były odciskane na laku. W kolejnych wiekach do powszechnego użycia weszły stemple drewniane, które zanurzano w tuszu i odciskano na papierze (do dzisiaj cieszą się one dość dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na oryginalny wygląd). Obecnie najpopularniejszym rodzajem pieczątek są automaty samotuszujące. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne pieczątki flashowe. To właśnie im przyjrzymy się bliżej.

(więcej…)

RRSO - co to jest i jak obliczyć?

Czym jest RRSO?

Jeżeli zdarzyło Ci się widzieć w telewizji reklamy kredytów lub pożyczek, zauważyłeś pewnie, że mówi się w nich przede wszystkim o oprocentowaniu – oczywiście zawsze przedstawiając je jako wyjątkowo korzystne i niespotykanie niskie. Tymczasem, oprocentowanie nie jest tym, na co należy zwrócić największą uwagę przy ocenie kosztów pożyczki czy kredytu. Najbardziej istotnym elementem jest RRSO – jednak o nim w reklamach mówi się niewiele, na sam koniec i bardzo szybko. Sprawdź, czym jest RRSO i dlaczego to właśnie temu wskaźnikowi powinieneś poświęcić najwięcej uwagi, jeżeli masz w planach zaciągnięcie finansowego zobowiązania. (więcej…)

Pieczątki i tusz do stempli – także w Twojej lodówce

Pieczątki i tusz do stempli – także w Twojej lodówce

Pieczątka w lodówce? Tak! Spójrz na produkty spożywcze, które masz w domu – opakowania z jogurtami lub serami, wytłaczanki z jajkami, karton z mlekiem. Na każdym z nich znajdziesz… stempel! Jeżeli jesteś zaskoczony, to zapewne znajdujesz się w znakomitej większości. Wielu z nas zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że produkty, które na co dzień jemy, znakowane są przy użyciu pieczątek oraz kolorowych tuszów do stempli. Sprawdź, czego możesz się dowiedzieć dzięki pieczątkom na serach, mięsie, wędlinach czy mleku. (więcej…)

WIZYTOWKI-PIECZATKI-porządki-w-biurze

Porządki w biurze – co zrobić, by powrót z urlopu był bardziej znośny?

Sezon urlopowy trwa. Zresztą w dzisiejszych czasach na wakacje jeździmy nie tylko latem, ale przez cały rok. W związku z tym zawsze ktoś jest już po wakacjach, zawsze ktoś czeka na upragniony urlop. Niezależnie od tego, czy w tym roku wakacje masz już za sobą, czy błogi wypoczynek dopiero przed Tobą, nasze wskazówki mogą ułatwić Ci powrót do pracy (a także organizację obowiązków na co dzień). Sprawdź, co zrobić, by pracowało się efektywniej i by powrót z wakacji był łatwiejszy. (więcej…)

Pieczątka z Izraela

Do jakich krajów nie wpuszczą Cię, jeśli w paszporcie masz wbity stempel z Izraela?

Tak, choć brzmi to zdumiewająco, możesz zamknąć sobie drogę do kilku krajów muzułmańskich, jeśli w paszporcie masz stempel z Izraela. Jak to możliwe? Wszystkiemu winne są napięcia polityczne i fakt, że Izrael nadal przez wiele krajów nie jest uznawany za państwo. Sprawdź, na których lotniskach i przejściach granicznych możesz mieć problem i czy jest sposób na jego uniknięcie. (więcej…)

sucha pieczęć - zastosowanie

Czym są suche stemple?

Suche stemple to rozwiązane, które z roku na roku zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Nic dziwnego! Sucha pieczęć jest niezwykle elegancka, stylowa i oryginalna. Wykorzystuje się ją na korespondencji firmowej, wizytówkach, drukowanych folderach i innych materiałach promocyjnych. Niezależnie jednak od tego, jakie zastosowanie dla niej znajdziesz, możesz być pewien, że zapadnie ona Twoim klientom w pamięć!

(więcej…)
program lojalnościowy z pieczątkami w piekarni

Jak wykorzystać pieczątkę do zdobycia stałych klientów?

Pieczątka może służyć nie tylko do stemplowania ważnych dokumentów, korespondencji firmowej czy umów. Ten niepozorny gadżet możesz wykorzystać również w celach… marketingowych. I to w bardzo prosty sposób – tworząc program lojalnościowy dla swoich klientów. Jak to zrobić? Jakie mogą być potencjalne korzyści takiego działania? O tym wszystkim przeczytasz w dalszej części naszego dzisiejszego wpisu!

(więcej…)
pieczątka firmowa na umowie

Czy posiadanie pieczątki firmowej jest obowiązkowe?

Duża część właścicieli przedsiębiorstw jest przekonana, że posiadanie pieczątki firmowej to kwestia obowiązkowa, bezwzględnie warunkowana przez polskie prawo. W końcu, jak przedsiębiorca mógłby zawierać wiążące umowy czy wystawiać poprawne faktury, jeżeli nie posiada stempla? Przekonaj się, czy posiadanie pieczątki firmowej rzeczywiście jest obowiązkowe. Ostrzegamy jednak – odpowiedź może Cię zaskoczyć. 

(więcej…)