wizytowki-pieczatki.pl - Pieczątka na fakturze – czy jest wymagana?

Pieczątka na fakturze – czy jest wymagana?

Być może zdarzyło Ci znaleźć w sytuacji, w której urzędnik czy przedstawiciel innej firmy wymagał od Ciebie postawienia firmowej pieczątki na fakturze, umowie lub innym dokumencie, upierając się przy tym, że „takie jest prawo, a dokument bez firmowego stempla będzie nieważny”. Czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdźmy, czy istnieją regulacje prawne na ten temat.

(więcej…)
wizytowki-pieczatki.pl - Firmowe pieczątki przez internet – co warto o nich wiedzieć? Przegląd wzorów i modeli stempli 

Firmowe pieczątki przez internet – co warto o nich wiedzieć? Przegląd wzorów i modeli stempli 

Chociaż według prawa nie jest to obowiązkowe, trudno wyobrazić sobie prowadzenie działalności gospodarczej bez posiadania pieczątki firmowej. Wiele osób decyduje się na zamówienie odpowiedniego stempla niemalże od razu po zarejestrowaniu firmy. Zwłaszcza że wyrobienie pieczątki jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej – wystarczy dostęp do internetu i zaledwie kilka chwil, by zaprojektować odpowiednie odbicie.

(więcej…)
wizytowki-pieczatki.pl - Pieczątka firmy w wersji mini. Poznaj pieczątki kieszonkowe

Pieczątka firmy w wersji mini. Poznaj pieczątki kieszonkowe

Jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą, bez wątpienia wiesz, że pieczątka to jeden z gadżetów, bez których trudno jest się obyć. Przy pomocy stempla w ciągu kilku sekund możesz nanieść na dokumenty najważniejsze dane firmowe, a także potwierdzić ważność i autentyczność różnego rodzaju pism. Jest to szczególnie przydatne podczas wystawiania faktur i rachunków, tworzenia umów, przygotowywania korespondencji, ale także przy okazji spotkań z kontrahentami, wizyt w urzędach, bankach, czy na poczcie. To właśnie w tym drugim wypadku wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem są pieczątki kieszonkowe. Poznaj je bliżej!

(więcej…)
wizytowki-pieczatki.pl - PIECZĄTKI KSIĘGOWE – WZORY, KTÓRE PRZYDADZĄ CI SIĘ W PRACY

Pieczątki księgowe – wzory, które przydadzą Ci się w pracy

Wzory pieczątek księgowych ułatwiają pracę wszystkich osób, które na co dzień zajmują się porządkowaniem czy opisywaniem różnego rodzaju dokumentacji. Są przydatne wszędzie tam, gdzie konieczne jest dbanie o płynny przepływ sporej ilości druków. Mogą to być nie tylko biura księgowe i rachunkowe, ale także sekretariaty, recepcje czy administracja. Sprawdź, jakie są popularne wzory pieczątek księgowych i dowiedz się, jakie mają zalety – na przykładzie m.in. pieczątki tabelarycznej Colop EOS 140.

(więcej…)
Pieczątka flashowa - ile kosztuje

Ile kosztuje wyrobienie pieczątki flashowej? Najważniejsze informacje

Mogłoby się wydawać, że pieczątka to zwyczajny, biurowy przedmiot, z którym nie wiąże się żadna ciekawa historia. Nic bardziej mylnego! Pieczątki towarzyszą nam od setek lat i przeszły sporą ewolucję. W dawnych czasach używali ich głównie władcy i szlachetnie urodzeni – pieczęcie znajdowały się w sygnetach i były odciskane na laku. W kolejnych wiekach do powszechnego użycia weszły stemple drewniane, które zanurzano w tuszu i odciskano na papierze (do dzisiaj cieszą się one dość dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na oryginalny wygląd). Obecnie najpopularniejszym rodzajem pieczątek są automaty samotuszujące. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne pieczątki flashowe. To właśnie im przyjrzymy się bliżej.

(więcej…)

RRSO - co to jest i jak obliczyć?

Czym jest RRSO?

Jeżeli zdarzyło Ci się widzieć w telewizji reklamy kredytów lub pożyczek, zauważyłeś pewnie, że mówi się w nich przede wszystkim o oprocentowaniu – oczywiście zawsze przedstawiając je jako wyjątkowo korzystne i niespotykanie niskie. Tymczasem, oprocentowanie nie jest tym, na co należy zwrócić największą uwagę przy ocenie kosztów pożyczki czy kredytu. Najbardziej istotnym elementem jest RRSO – jednak o nim w reklamach mówi się niewiele, na sam koniec i bardzo szybko. Sprawdź, czym jest RRSO i dlaczego to właśnie temu wskaźnikowi powinieneś poświęcić najwięcej uwagi, jeżeli masz w planach zaciągnięcie finansowego zobowiązania. (więcej…)