Wzory pieczątek księgowych ułatwiają pracę wszystkich osób, które na co dzień zajmują się porządkowaniem czy opisywaniem różnego rodzaju dokumentacji. Są przydatne wszędzie tam, gdzie konieczne jest dbanie o płynny przepływ sporej ilości druków. Mogą to być nie tylko biura księgowe i rachunkowe, ale także sekretariaty, recepcje czy administracja. Sprawdź, jakie są popularne wzory pieczątek księgowych i dowiedz się, jakie mają zalety – na przykładzie m.in. pieczątki tabelarycznej Colop EOS 140.

wizytowki-pieczatki.pl - PIECZĄTKI KSIĘGOWE – WZORY, KTÓRE PRZYDADZĄ CI SIĘ W PRACY
PIECZĄTKI KSIĘGOWE – WZORY, KTÓRE PRZYDADZĄ CI SIĘ W PRACY

Pieczątki księgowe – wzory, których używa się najczęściej. Do czego służą pieczątki tabelaryczne.

Pieczątki tabelaryczne nazywa się także pieczątkami księgowymi, pieczątkami dekretacyjnymi czy pieczątkami dekretacji księgowej. Są wykorzystywane m.in. do klasyfikacji dowodów księgowych. Po co? Zgodnie z polskim prawem wszystkie dowody księgowe muszą być sprawdzone, a następnie zatwierdzone i odpowiednio ujęte w księgach finansowych. W związku z tym konieczne jest oznaczanie wszystkich dokumentów finansowych. Takie oznaczanie i opisywanie dokumentacji nazywa się dekretacją.

Aby na wszystkich dokumentach w łatwy i szybki sposób zawrzeć niezbędne informacje, wykorzystuje się właśnie pieczątki tabelaryczne. Zawierają one gotowe wzory, tabelki czy treści, które wystarczy odbić na papierze, a potem ręcznie uzupełnić istotnymi danymi. Wzory pieczątek księgowych mogą być następujące:

  • „Sprawdzono pod względem merytorycznym, formalnym, rachunkowym” – taki wzór zawiera m.in. pola do wpisania daty czy postawienia ręcznego podpisu osoby sprawdzającej dany dokument.
  • „Sprawdzono pod względem merytorycznym” oraz pola do ręcznego wypełnienia, jak w poprzednim przypadku.
    Tabela z polami potrzebnymi do szybkiego, prostego i przejrzystego ujęcia faktury w księdze rachunkowej (czyli do dekretacji faktur).
  • Wydatki strukturalne – wzór do oznaczania w czytelny sposób kosztów zaklasyfikowanych przez księgowych jako wydatki strukturalne.

COLOP EOS 140 – pieczątka księgowa do zadań specjalnych. Czym się charakteryzuje?

Przykładem pieczątki księgowej (pieczątki tabelarycznej), która pozwala zawrzeć na płytce stemplującej wszystkie ważne informacje oraz potrzebne tabele, jest Colop EOS 140. Produkt ten należy do serii stempli tabelarycznych EOS X-large i, jak sama nazwa wskazuje, jest to pieczątka o „ekstra dużych” rozmiarach płytki stemplującej. Pozwala wykonać stemple o wymiarach do 121 x 89 mm!

Colop EOS 140 to automat, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, świetnymi materiałami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Płytka stemplująca jest wykonywana nowoczesną, przyjazną dla środowiska metodą flashową (metodą błyskową) – światłoczuła gumka jest naświetlania przy pomocy maszyny błyskowej. Dzięki temu stempel wzór może być wykonany w zaledwie kilka minut.

Colop EOS 140 jest pieczątką księgową, która może być użytkowana intensywnie każdego dnia, a mimo to przetrwa nawet długie lata. Spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.