Samodzielne wykonywanie ozdób, kartek, zaproszeń i przedmiotów codziennego użytku, określane powszechnie jako DIY (skrót od angielskiego do it yourself– zrób to sam), to trend, który od kilku lat podbija serca na całym świecie. Nic dziwnego! To świetna zabawa, okazja do rozbudzenia kreatywności, a przy okazji szansa na stworzenie czegoś niepowtarzalnego, przyjaznego środowisku i… dla portfela.


Zaproszenia DIY – na jaką okazję? Kiedy warto je wykonać

W sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można tysiące różnych rodzajów zaproszeń na wszelkie możliwe wydarzenia – chrzciny, komunie, urodziny, wesela, rocznice. Dlaczego namawiamy zatem do przygotowania ich samodzielnie? Po pierwsze, po to, by stworzyć niepowtarzalny wzór, który na długo zapadnie w pamięć gości. Na samodzielnie wykonanym zaproszeniu możesz umieścić elementy, które są charakterystyczne dla Ciebie i Twojej rodziny, a tym samym mieć pewność, że są jedyne w swoim rodzaju. Po drugie, przygotowywanie zaproszeń to naprawdę doskonała zabawa, w którą możesz zaangażować najbliższych, także dzieci.

Czego będziesz potrzebować do stworzenia zaproszeń?

Aby wykonać zaproszenia w skandynawskim stylu, przygotuj:

  • Karton lub tekturę, która będzie stanowiła bazę zaproszenia.
  • Kolorowy papier (możesz użyć np. ozdobnego papieru do pakowania prezentów).
  • Sznurek, wstążka lub włóczka – jej kolor możesz dopasować do charakteru wydarzenia, np. na chrzciny chłopca wybierz błękitną wstążkę, na przyjęcie w stylu rustykalnym sięgnij po jutowy sznurek.
  • Ostre nożyczki.
  • Pistolet z klejem na gorąco bądź dziurkacz i klej do papieru.
  • Drewniane stemple z literkami oraz tusz w wybranym kolorze.
  • Mazaki, pisaki lub markery.

Zaproszenia DIY – krok po kroku

Poniżej znajdziesz instrukcję wykonania zaproszeń. Pamiętaj, że każdy z elementów możesz wykonać według własnych upodobań!

Krok 1:

Jaki kształt mają mieć zaproszenia? Czy mają się otwierać? Odrysuj odpowiedni kontur na kartonie (pamiętaj, by złożyć go na pół, jeżeli zaproszenie ma być otwierane), a następnie go wytnij.

Krok 2:

Przygotuj girlandę, która ozdobi zaproszenie. Odmierz odpowiednią ilość sznurka lub wstążki. Z ozdobnego papieru wytnij wybrane kształty – serduszka, trójkąty, chmurki, gwiazdki. Przymocuj je do sznurka przy pomocy kleju na gorąco lub wykonaj w nich otwory (przy pomocy dziurkacza) i nawlecz na sznurek.

Gotową girlandę przyklej do zaproszenia. Użyj do tego kleju na gorąco lub kleju do papieru.

Krok 3:

Poniżej girlandy wykonaj ozdobny napis przy pomocy stempelków. Jakie hasło możesz tu umieścić? „Zaproszenie”, „Chrzest Jasia”, „1. Urodziny Mai”, „Dla Babci”.

Krok 4:

Wypisz treść zaproszenia. Pamiętaj o podaniu miejsca i czasu!

Gotowe!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.