Chociaż według prawa nie jest to obowiązkowe, trudno wyobrazić sobie prowadzenie działalności gospodarczej bez posiadania pieczątki firmowej. Wiele osób decyduje się na zamówienie odpowiedniego stempla niemalże od razu po zarejestrowaniu firmy. Zwłaszcza że wyrobienie pieczątki jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej – wystarczy dostęp do internetu i zaledwie kilka chwil, by zaprojektować odpowiednie odbicie.

wizytowki-pieczatki.pl - Firmowe pieczątki przez internet – co warto o nich wiedzieć? Przegląd wzorów i modeli stempli 
Firmowe pieczątki przez internet – co warto o nich wiedzieć? Przegląd wzorów i modeli stempli 

Pieczątka firmowa – dlaczego warto ją mieć?

Obowiązujące prawo nie obliguje przedsiębiorców do posiadania pieczątki firmowej, jednak zdecydowana większość z nich decyduje się na jej posiadanie. Dlaczego? Firmowy stempel często okazuje niezwykle przydatny podczas załatwiania różnorodnych spraw urzędowych – wiele standardowych druków ZUS lub Urzędu Skarbowego posiada pole „pieczęć firmowa”, które należy wypełnić.

Stemple firmowe są niezwykle przydatne podczas sporządzania umów, korespondencji, wystawiania faktur czy rachunków. Odbicie uwiarygodnia te dokumenty i sprawia, że są traktowane z większą powagą.

Dane na pieczątce firmowej 

Na odbiciu pieczątki firmowej powinny znaleźć się wszystkie dane, które pomogą zidentyfikować dane przedsiębiorstwo. Najczęściej zamieszcza się na nich nazwę firmy, adres siedziby, numer NIP, REGON, kapitał zakładowy czy numer KRS (w przypadku spółek). 

Na pieczątkach często umieszcza się również dodatkowe dane lub elementy, które mają pełnić działanie marketingowe lub ułatwiać kontakt z firmą. Do najczęściej spotykanych należą: logo, numer telefonu, e-mail, adres strony internetowej, slogan reklamowy.

Firmowa pieczątka przez internet – kształt 

W sklepach z pieczątkami online znajdziemy najróżniejsze kształty pieczątek firmowych. 

Największym powodzeniem cieszą się stemple prostokątne, na których umieścić można dużą ilość informacji. Pieczątki kwadratowe pozwalają na stworzenie nieco bardziej wyjątkowych odbić, zawierających ciekawą grafikę, np. logotyp firmy. Do najbardziej oryginalnych kształtów zalicza się stemple okrągłe i kwadratowe – bez wątpienia przykuwają one wzrok i zapadają w pamięć.

Niebanalne pieczątki firmowe

Firmowy stempel może być nie tylko użyteczny, ale także… ładny! Ogromny wybór pieczątek przez internet pozwala nam wybierać spośród naprawdę nietuzinkowych automatów, takich jak kolorowe, poręczne modele Colop Mouse czy nowoczesne i designerskie automaty Colop IQ. Fani klasyki mogą zdecydować się na klasyczne, drewniane stemple, które często stanowią największą ozdobę firmowego biurka. 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.